Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe używane są w przemyśle już od dekad, w wielu branżach są one w codziennym zastosowaniu. Spore firmy zawsze posiadają ich w nadwyżce, gdyż współcześnie większość fabryk wymaga do funkcjonowania sprężarek. Lecz w momencie zakładania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu będzie wiązać się z całkiem sporym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie majątku?

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej klasy nie potrzebujemy wcale ich nabywać, wystarczy wykorzystać możliwość leasingu. Biznesmeni mogą go otrzymać bezpośrednio u producenta sprężarek, operują oni nie tylko nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście cena dzierżawy pojedynczej sprężarki uzależniona jest od kondycji, wieku oraz możliwości maszyny. Leasingodawca zawiera z nami umowę na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego wpłacania konkretnej kwoty opłat, w zamian za możliwość korzystania z kompresorów w swojej firmie. Po upływie umowy można kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z wynajmu. Kolejną, atrakcyjną alternatywą jest nabycie sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem zakupu trefnego sprzętu, chociaż cena powinna być niezwykle interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u rzetelnego sprzedawcy, np. dużej firmy, która systematycznie wymienia sprzęt na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości kompresory do użytku przemysłowego są raczej drogimi urządzeniami. Debiutujący przedsiębiorca może nabyć je w atrakcyjnej cenie, decydując się na używane modele. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: kompresory atmos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *